Cestovní Kancelář

777 025 093

MADEIRA - portugalský ostrovní ráj

 Barevné madeirské domky
 Portugalský ostrov Madeira
 Ostrovní ráj Madeira
 Madeira pobřeží
 Madeira
 Madeira
 Madeira - jízda v proutěných saních
 Madeira

Portugalský ostrovní ráj v Atlantiku s výlety a českým průvodcem v ceně zájezdu. 

Program: 

1. den: Přílet na Madeiru, ubytování v hotelu, informační schůzka.

2. den: Po snídani vyrazíme poznávat hlavní město Madeiry Funchal. Projdeme kolem sochy Sissi a kolem kasina a navštívíme nádherný park Santa Catarina. Pokračovat budeme přes Avenida Arriaga ke katedrále Sé, která vznikla jako první portugalská katedrála mimo pevninu.

Ve sklípku ochutnáme výborné madeirské víno a dozvíme se vše o jeho vzniku. Nevynecháme ani proslulou tržnici Mercado dos Lavradores, kde se necháme unést barvou i vůní pro nás neznámých druhů ovoce. Poté projdeme ulici Rua Santa Maria a navštívíme okouzlující orchideovou zahradu Quinta da Boavista. Na závěr dne si odpočineme na pláži Praia Formosa.

3. den: Celodenní výlet na východ ostrova. Cesta začne na vyhlídce Pico do Facho nad městečkem Machico. Dechberoucími údolími a krásou Madeiry se budeme za příznivého počasí kochat i z vyhlídky Ponta do Rosto a Guindaste. S typickými barevnými madeirskými domky ve tvaru písmene A se seznámíme v Santaně, kde můžeme nakouknout i do jejich interiérů. Po prohlídce několika nádrží pstruží farmy Ribeiro Frio se vydáme pěšky na krátkou levádu (snadná chůze), která je ukončena nádhernými vyhlídkami na okolní hory. Po cestě zpátky se ještě zastavíme na třetím nejvyšším vrcholu ostrova Pico do Arieiro, který dosahuje výšky 1818 metrů.

4. den: Celodenní výlet na západ ostrova. Program tohoto dne začne na Véu da Noiva, kde spatříme úchvatný vodopád. Směřovat budeme do nejzápadnějšího města Madeiry Porto Moniz. Tady je možné se vykoupat v přírodních jezírcích v čedičových skalách, ale také jen tak koukat na nekonečnou modř Atlantiku či v místní restauraci ochutnat madeirskou specialitu, rybu zvanou tkaničnice. Poté nás bude čekat vyhlídka na bizarní zvětralá pobřežní skaliska v Ribeira da JanelaFanal s nejstaršími vavříny na ostrově, náhorní plošina Paúl da Serra a nakonec i horské sedlo Encumeada, odkud za dobrého počasí můžeme vidět jižní i severní pobřeží ostrova a obdivovat štíty skoro dva tisíce metrů vysokých hor. Nezapomeneme ani na proslulý madeirský drink Poncha, který ochutnáme ve vesničce Serra de Água a výlet zakončíme vyhlídkou z druhého nejstrmějšího útesu světa Cabo Girão.

5. den: Celodenní výlet do centrálního masivu a okolí Funchalu. Po snídani vyrazíme do rybářské zátoky v Camara de Lobos. Leží v romantickém zálivu ohraničeném lávovými skálami a kouzlu tohoto místa podlehl i sir Winston Churchill, který zde pobýval a maloval v zimě 1950. Odtud pak budeme pokračovat do kopců a zastavíme na Eira do Serrado, kde se můžeme kochat nádhernými scenériemi hor spadajících do hlubokých údolí. Den zakončíme na kopci nad Funchalem, zvaném Monte. Tady můžete obdivovat elegantní barokní průčelí kostela Nossa Senhora do Monte, v němž našel místo svého posledního odpočinku poslední rakouský císař a český král Karel I. Nikdo by neměl vynechat ani místní tropické zahrady s květinovými tunely, vodopády, můstky, fontánami či jeskyněmi, ztracenými v záplavě lokálních i tropických rostlin (v případě delší prohlídky tropických zahrad doprava zpět po vlastní ose). Jen pro odvážlivce je pak určená nezapomenutelná jízda v proutěných sáních. Dva kilometry dlouhý sjezd si budete jistě pamatovat po zbytek života.

6. den: Individuální volno nebo celodenní fakultativní výlet, který je určený především pro milovníky pěší turistiky. Z městečka Machico, kde se poprvé vylodil objevitel Madeiry kapitán Zarco, se pěšky vydáme k nádhernému přírodnímu útvaru Boca do Riscoa pokračovat budeme podél severního pobřeží do Porto da Cruz. Cesta je středně náročná a trvá asi 3,5 hod. Na cestě zpět se zastavíme na koupání na pláži Prainha.

7. den: Individuální program s možností dalších fakultativních výletů dle zájmu: pozorování delfínů a velryb, pěší výlet po některé z levád, výlet na sousední ostrov Porto Santo, atd.

8. den: Transfer na letiště a odlet do České republiky.

Cena: 28.990 Kč 

Termíny:  6. - 14. 9. 2018  ODJETO

Cena zahrnuje:letenka, zavazadlo dle podmínek letecké společnosti, ubytování v hotelu kategorie 4* s bazénem, 7x snídaně, výlety dle programu 1-5.den a 7.den, průvodce, pojištění CK
Cena nezahrnuje: příplatek za pokoj 1/1 5000Kč/pobyt, 7x večeře 3990 Kč, výlet 6.den 500Kč/os., pozorování velryba a delfínů cca 35 euro, komplexní cestovní pojištění 36 Kč/os./den, individuální vstupné

Slevy: dítě 2-11 let na přistýlce (jako 3.osoba) sleva 2000 Kč/pobyt

Časy letů určuje letecká společnost a mohou se měnit.

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje kvůli změnám cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek a tím i cena zájezdu.

Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

Proto neváhejte a kupte si zájezd včas.

Min. počet osob pro realizaci zájezdu: 10

 

Ve spolupráci s CK Grand travel. 

 

Další letecké zájezdy: 

Další doporučené zájezdy:

Pobyt v Alpách s výlety: Za krásami rozkvetlých Alp 

Pohodová dovolená pod Dolomitskými štíty

 

Novinky: Romantické Monte Lussari a jezera Korutan

Polsko - Krakov - Vělička - Vratislav - Osowka - Ksiaz 

Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou do říše ledové Panny

Májový víkend na Bodamském jezeře a Appenzellské Alpy

 

Další zajímavé poznávací zájezdy do hor:

Velká Dolomitská cesta

Srdce Švýcarska a nejvyšší vrcholy Alp

Zámky šíleného krále a Bavorské Alpy 

Alpy 4 zemí

 

Další poznávací zájezdy do města a přírody:

Benátky a ostrovy laguny

Perly Toskánska - Pisa, Lucca, Florencie, San Gimignano, Siena

 

Cyklistické zájezdy:   Na kole údolím Wachau 

 

Jednodenní zájezdy:

 

Sprévský prales a rokle azalek a rhododendronů 

Kittenbergerské zahrady a plavba lodí po Dunaji 

Orlí hnízdo a Berchtesgaden 

Legoland

Delfíni v Norimberku

Saské Švýcarsko 

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu: 

Madeira

 

Madeira

 

 

 
 
 
 
 
 
Sdílet


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.