Cestovní Kancelář

777 025 093

Lenka Čížová

Po ukončení studií po nástupu do zaměstnání jsem nebyla spokojená jak jsem si snila. Spontálně jsem si udělala průvodcovský kurz a zcela mě to pohltilo. Práce s lidmi, nové prostředí, nové věci, historie co zapadá jako veliké puzzle... 14 let jsem připravovala zejména poznávací zájezdy v CK Kalousek, zároveň je i průvodcovala. Po smrti pana Kalouska a ukončení mateřské dovolené najednou nebylo, kam se vrátit. Otevřela jsem si svoji Cestovní kancelář ČiLe, protože jsem vlastně nic jiného neuměla.  Nyní již 5 rokem pořádám vlastní poznávací a lyžařské zájezdy. Velmi ráda pro Vás objevuji nové destinace a sestavuji nové zajímavé programy, které často sama průvodcuji. Stále jsem unešena nádherou Alp a kouzelnými kouty Evropy. Věřím že to vydrží a nadšení rozšířím na svět (až vyrostou děti). 

 

 

Těším se na Vás, Lenka Čížová 

 

Libor Valda

Po vystudování jsem začal pracovat ve světě IT - výpočetní techniky, začalo mě bavit cestování, práce s lidmi a velmi mě táhlo moře a hory. Rozhodl jsem se tomu začít více věnovat. Nyní se věnuji plavbám po mořích a oceánech jako kapitán a průvodce, začal jsem křižovat Středomoří a Karibik s partami námořníků. 

 

Rád jezdím do Alp, v zimě i jako lyžařský instuktor, v létě na poznávací zájezdy.

Jako správný otec, také vyrážím na dětské zájezdy, třeba do Legolandu. 

 

Libor Valda

 

 

Kateřina Lefebvre

 

Pocházím z Brna, kde jsem po absolvování pedagogické fakulty vyučovala deset roků na Biskupském gymáziu.

Už jako dítě jsem snila o práci průvodkyně, přestože jsem neměla ani tušení, co všechno vlastně obnáší. Toužila jsem prostě být na cestách a veškerou nádheru světa ukazovat ostatním.

V roce 2007 jsem se odstěhovala do Německa a stejný rok jsem začala také s prací průvodce cestovního ruchu. K mým oblíbeným destinacím patří Velká Británie, Francie, Belgie, Nizozemsko, Irsko, Itálie a Španělsko. 

Baví mě přibližovat klientům nejen historii a reálie dané destinace, ale ráda jim dávám možnost nahlédnout za pozlátko přichystané pro turisty, ukazuju světlé i stinné stránky života místních obyvatel a v neposlední řadě ochutnat místní speciality. 

Na zájezdech se snažím klientům nejenom předat informace, ale především je nadchnout pro danou zemi a umožnit jim prožít příjemný čas na cestách.

 
Kateřina Lefebvre
 

Jana Kolářová

 

Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu v Hradci Králové, Žurnalistiku v Praze, doplňkovým studiem v cestovním ruchu jsem získala vše potřebné k průvodcování. Po změnách v naší republice v r. 1989 jsem se mohla plně věnovat svému velkému zájmu - cestování. Jsem ráda mezi lidmi, ráda jim předávám své vědomosti, znalosti a zkušenosti v daném oboru. Již 25 let se plně věnuji cestování, průvodcovství a poznávání. Jsem ráda, že mohu navštěvovat místa, která mám ráda, místa, o kterých se mi v mládí pouze mohlo jen zdát.

 

K mým nejoblíbenějším destinacím patří Nizozemsko, Německo, Rakousko, Itálie, Polsko, Slovensko, Švýcarsko. Setkávám se zde se známými lidmi, i s kamarády -  a tím mohu také více pomoci našim klientům. Vždy se těším na nové skupiny a na zážitky s nimi. Věřím, že i s Vámi budu moci prožít hezké chvíle u historických památek ať v Amsterodamu, Římě, Vídni, Bernu, Berlínu či na jiných zajímavých místech, zvycích, slavnostech daných zemí. Budu ráda, když se mi podaří vytvořit u Vás pocit spokojenosti a dalšího zájmu o cestování.

 

Jana Kolářová
 

Dušan Slovák

 

Vystudoval jsem učitelství biologie a chemie na Karlově Univerzitě. Během své školní praxe jsem vedl poznávací zájezdy v ČR i zahraničí - Velká Británie, Polsko, Maďarsko. Účastnil jsem se treků v ruském Kavkazu, bulharských a rumunských horách i v norské tundře.

V současné době objevuji Alpy v letním i zimním obdobím. Se svou rodinou rád chodím po zajištěných cestách (ferratách) v Rakousku a Itálii. Mám rád slunný jih, tak i drsnější podnebí severu či vysokých hor. Díky svým zájmům jsem se rozhodl věnovat průvodcovství a absolvoval jsem kurz průvodce cestovního ruchu, abych mohl  předávat své zkušenosti dalším lidem.

O cestování říkám: "Aby si člověk vychutnal místo kam jede, měl by si o něm nejprve získat informace nebo jet s někým, kdo mu je předá. Jen tak může plně pocítit Genius loci daného místa." 

 

Dušan Slovák
 


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.