Cestovní Kancelář

777 025 093

Rozkvetlé Švýcarsko: Ticino, hory, palmy a jezera

Schwyz – Stoosbahn – nejstrmější lanovka světa - louka Rütli - Fronalpstock – Axenstrasse – Altdorf – Laggo Maggiore – Locarno – Ascona – Madonna del Sasso – Cardada Cimetta – ostrůvky Brissago – botanická zahrada kantonu Ticino – Lugano – čokoládovna Caslano – Melide – Swissminiatur – Bellinzona - město tří hradů

Ascona Locarno
Lago Lugano
Brissago Lago Maggiore
Lago Maggiore
Ascona Locarno
Lugano
Swissminiatur Melide
Lago Maggiore
Swissminiatur Melide

Slunečný kraj plný jezer pod majestátními Alpami, kde se navzdory nadmořské výšce a severní šířce daří teplomilným rostlinám z celého světa.

NOVINKA

Program:
1. den: Odjezd v podvečerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Mnichov, Bregenz.
2. den: Ráno přijedeme do města Schwyz, kde nás čeká krátká procházka historickým centrem města nad jezery, které dalo jméno celé zemi a kde vznikly proslulé nože Victorinox.
Nejstrmější lanovkou na světě vyjedeme do horského střediska Stoos, kam nesmí auta. Tato nová lanovka je naprostým unikátem, neboť originální vagónky ve tvaru sudů zajišťují, že cestující zůstanou ve vzpřímené poloze i při stoupání pod úhlem až 47,7 stupňů. Ze Stoosu mohou zájemci pokračovat sedačkovou lanovkou (kombicard 40 CHF) až na dechberoucí jezerní a ledovcové vyhlídky na Fronalpstocku (1 922 m n. m.). Z těchto výšek, kde zrovna budou dokvétat koberce jarních květů, si prohlédneme Lucernské jezero a mnoho dalších jezer, hory Rigi a Pilatus, a dokonce i louku Rütli, kde v roce 1291 vzniklo Švýcarsko.
Po břehu Vierwaldstattského jezera přejedeme po silnici Axenstrasse, vyhloubené ve skalách nad jezerem, podél Gotthardské dráhy do obce Altdorf. Tady se podíváme na náves, kde střílel legendární Vilém Tell na jablko umístěné na hlavě svého syna.
K večeru dorazíme do města Bellinzona, kde se ubytujeme.
3. den: Po snídani vyrazíme na celodenní výlet do oblasti jednoho z nejhlubších alpských jezer Laggo Maggiore. Navštívíme lázeňské město Locarno, ale také barevnou Asconu, která je nejníže položeným městem Švýcarska. Na březích jezera uvidíme granátová jablka, citronovníky a nespočet pestrobarevných květů.
Zubačkou (6 CHF) vyjedeme k velkolepému poutnímu místu z 15. století na skále nad Locarnem Madonna del Sasso. Odtud budeme pokračovat lanovkou (29 CHF) k horské stanici Cardada Cimetta (1 496 m n. m.), kde se z vyhlídkových teras otevřou úžasné výhledy na jezero a okolní Lepontské Alpy.
Odpoledne doplujeme lodí (28 CHF) k ostrůvkům Brissago, kde se nachází jedna z nekrásnějších evropských botanických zahrad (8 CHF). Uvidíme tu rostliny z teplých oblastí celého světa, projdeme se bambusovým porostem a posedět můžeme pod palmami.
4. den: Po snídani vyklidíme pokoje, zavazadla dáme do autobusu a pěšky vyrazíme do starého srdce Bellinzony. Projdeme krásné historické centrum města tří hradů (UNESCO) a odvážnější vystoupají až k Montebello či Castelgrande, zatímco ostatní si užijí středověké sobotní trhy ve starých uličkách města tří hradů.
Kolem poledne nás vyzvedne autobus a odjedeme k jezeru Lago di Lugano. Nejdříve navštívíme vesnici Caslano, kde si nejen prohlédneme muzeum čokolády Alprose (5 CHF), ale ochutnáme a určitě i nakoupíme místní čokoládové speciality.
Poté přejedeme do Melide, kde nás čeká "zmenšené Švýcarsko" Swissminiatur (20 CHF). Tady se můžeme nechat inspirovat, co je ještě třeba ve Švýcarsku navštívit.
Podvečer strávíme v malebném Luganu. Projdeme se po nábřeží a užijeme si poslední chvíle v rozkvetlém ráji pod Alpami.
Večer odjezd zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Termín: 5.– 9. 6. 2019 (středa až neděle), číslo zájezdu: 5062019

Cena: 6 590 Kč

(cena First moment při úhradě zálohy 30 % do 28. 2. 2019: 6 260 Kč)

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v hezkém *** hotelu;
- 2x snídani (formou bufetových stolů);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz, pojišťovny, a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 2 CHF/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 1500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem.

 

Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POBYTY S VÝLETY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

DALŠÍ DOPORUČENÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY:

 

Novinky:

 

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

 

Berlín a tajemný Harz: Quedlinburg a Goslar

 

Švýcarsko-francouzský okruh kolem Ženevského jezera a Mont Blanc

 

Rozkvetlé údolí Dunaje Wachau a Bratislava

 

Poznávací zájezdy do Francie:

 

Velikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží s jógou

 

Paříž a zámek Versailles

 

Provence a Francouzská riviéra, Monaco

 

Paříž a Disneyland

 

Poznávací zájezdy do hor:

 

Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové panny

 

Velká dolomitská cesta

 

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

 

Srdce Švýcarska

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Romantické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni

 

Májový víkend na Bodamském jezeře a Appenzellské Alpy

 

Poznávací zájezdy:

 

Florencie, Pisa, Lucca, Siena, Gimignano a Cinque Terre

 

Perly jižního Polska

 

Májový Rýn, Lucembursko a vinice Mosely

 

Benátky a ostrovy Murano, Burano a Torcello

 

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

  

Předběžná rezervace zájezdu:Sdílet


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.