Cestovní Kancelář

777 025 093

Švýcarsko-francouzský okruh kolem Ženevského jezera a Mont Blanc

Výrobna sýrů Gruyères – Broc – čokoládovna Maison Cailler – město květin Yvoire – Ženevské jezero – Mont Blanc – Chamonix-Mont-Blanc – Aiguille du Midi – Montenvers – Mer de Glace – Annemasse – Ženeva – Rhôna – Lausanne – vinice Lavaux – Vevey

Mont Blanc
Mer de Glace
Yvoire
Mont Blanc
Ženevské jezero
Francouzské Alpy
Ženeva
Chamonix-Mont-Blanc

Čokoláda, sýry a Mont Blanc

NOVINKA

Program:
1. den: Odjezd v odpoledních hodinách (Česká Třebová okolo 16.00) směrem Pardubice, Praha, Rozvadov, Norimberk, Basilej, Gruyères.
2. den: Ráno zastavíme v malebném středověkém městečku Gruyères, kde navštívíme výrobnu slavných stejnojmenných sýrů (8 CHF). Tady se nejenom dozvíme vše o jejich výrobě a historii, ale budeme mít i možnost je ochutnat a nakoupit.

Po krátkém přejezdu do městečka Broc zamíříme do výrobny čokolády Maison Cailler (12 CHF). I tady můžeme opět vše ochutnat a nakoupit kvalitní místní dobroty.
Poté sjedeme k Ženevskému jezeru, které objedeme po francouzské (jižní) straně, abychom mohli zastavit v jednom z nejkrásnějších francouzských kamenných měst Yvoire, přezdívaném „město květin". Po procházce malebným městečkem budeme mít možnost vykoupat se v Ženevském jezeře a ochutnat nejlepší francouzskou zmrzlinu.

K večeru přejezd na ubytování do Annemasse.
3. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet hluboko do francouzských Alp, do oblasti Chamonix-Mont-Blanc, luxusního letoviska, ležícího pod nejvyšší horou Evropy Mont Blanc (4 810 m n. m.).
Dle fyzických možností a povětrnostních podmínek je možné vyjet lanovkou (62 €) na Aiguille du Midi (3 842 m n. m.), nebo legendární zubačkou do Montenvers (34 €) pod Grandes Jorasses, nad třetí největší alpský ledovec Mer de Glace. (Jízdenky je nutné zajistit předem, proto již do smlouvy o zájezdu prosím uveďte, o který z výletů máte zájem: Aiguille du Midi, nebo Montenvers, nebo oba).

Zbytek času využijeme k prohlídce malebného Chamonix-Mont-Blanc. K večeru odjedeme zpět do Annemasse na ubytování.
4. den: Po snídani vyrazíme do švýcarské Ženevy, sídla mnoha mezinárodních organizací. Tady se projdeme jak luxusním centrem hodinářské metropole, tak i po romantickém nábřeží. Uvidíme legendární květinové hodiny, vodotrysk, zájemci vystoupí na věž katedrály sv. Petra s vyhlídkou na jezero, podíváme se, kde byla podepsána deklarace vzniku Červeného kříže či kde byla zavražděna rakouská císařovna Sissi. Dojdeme i na vyhlídku na Mont Blanc v místech, kde Rhôna opouští jezero.
Odpoledne dojedeme severní cestou, tedy po švýcarské straně Ženevského jezera, do Lausanne, města na břehu jezera, které se stalo sídlem mezinárodního olympijského výboru.
Z jeho přístavu Ouchy vyplujeme lodí (22 CHF) po jezeře do města Vevey na úpatí pohoří Les Pléiades. Loď nás poveze pod prudkými svahy s vinicemi Lavaux (UNESCO), které jsou považovány za nejkrásnější v Evropě.

V klimatických lázních Vevey, městě Charlie Chaplina, nás čeká krátká procházka do centra a potom volno k rozloučení s tímto kouzelným krajem. Večer odjezd zpět do ČR.
5. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách (Česká Třebová okolo 8.00), další dle trasy.

Termín: 4.–8. 9. 2019 (středa až neděle), číslo zájezdu: 4092019

Cena: 5 790 Kč

(cena First moment při úhradě zálohy 30 % do 28. 2. 2019: 5 490 Kč)

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, v ** hotelu Premiére Classe;
- 2x snídani (francouzská kontinentální);
- pobytové taxy;
- služby průvodce (v plánu Lenka Čížová);
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 900 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, loď, lanovku, zubačku.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Výše vstupu záleží i na velikosti skupiny (hromadné vstupné).

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody. 

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POBYTY S VÝLETY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

DALŠÍ DOPORUČENÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY:

 

Novinky:

 

Rozkvetlé Švýcarsko: Ticino, hory, palmy a jezera

 

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

 

Berlín a tajemný Harz: Quedlinburg a Goslar

 

Rozkvetlé údolí Dunaje Wachau a Bratislava

 

Poznávací zájezdy do Francie:

 

Velikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží s jógou

 

Paříž a zámek Versailles

 

Provence a Francouzská riviéra, Monaco

 

Paříž a Disneyland

 

Poznávací zájezdy do hor:

 

Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové panny

 

Velká dolomitská cesta

 

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

 

Srdce Švýcarska

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Romantické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni

 

Májový víkend na Bodamském jezeře a Appenzellské Alpy

 

Poznávací zájezdy:

 

Florencie, Pisa, Lucca, Siena, Gimignano a Cinque Terre

 

Perly jižního Polska

 

Májový Rýn, Lucembursko a vinice Mosely

 

Benátky a ostrovy Murano, Burano a Torcello

 

 

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU.

 

Předběžná rezervace zájezdu: 

Sdílet


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.