Cestovní Kancelář

777 025 093

Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové panny

 

 

Junfgrau (Panna) - Mönch (Mnich) - Eiger (Požírač) - vlaky a zubačky na Top of Europe (Jungfraujoch) - Kleine Scheidegg - Schynige Platte - Harder Kulm - First - Trümmelbachské vodopády - Grindelwald - Lauterbrunnen - vodopád Staubbach - Interlaken (Mezijezeří) - Brienzersee - Thunnersee - Bernské Alpy - Aletschský ledovec

Na lanovky a zubačky (vlaky) uvedené v programu obdržíte slevu 40 - 50 % z plného jízdného!  

Program: 

1. den: odjezd v  podvečerních hodinách (Č. Třebová okolo 17 hodiny) směr Praha, Plzeň, Rozvadov, Grindelwald.  

2. den: ráno příjezd do Grindelwaldu, procházka starým rétorománským městečkem pod slavným trojlístkem Jungfrau, Mönch a Eiger, výjezd lanovkou na First (2.168 m.n.m. 30 CHF), kde se otevře úchvatný výhled na severní stěnu Eigeru (Požírače)  a další čtyřtisícovky, zdatnější mají možnost procházky k jezírku Bachalpsee (2 h, pevné boty), nebo procházka po neuvěřitelných závěsných chodnících First Cliff Walk s překrásnými výhledy. Možnost využít zážitkových atrakcí - let střemhlav z hory, sjezd v úvazkách, koloběžky, trojkolky.... 

Odpoledne výjezd z Interlakenu zubačkou z roku 1908 na Harder Kulm (24 CHF), krásné výhledy na Bernské Alpy a jezera Brienzersee a Thunnersee,  po sjezdu odjezd na ubytování, večeře pro zájemce. 

3. den: po snídani, celodenní výlet do říše pod Jungfrau (Pannu). Ze stanice Grindelwald - Grund vyjedeme zubačkou do romantické stanice Kleine Scheidegg přímo pod Jungfrau a severní stěnu Eigeru, zde přesedneme do slavné zubačky na TOP OF EUROPE (110 CHF), na středu Evropy, která již více jak sto let vede na nejvýše položené nádraží v Evropě, pojedeme severní stěnou Eigeru, zastavíme na vyhlídkách na ledové pole ve stěně Eigeru a vyzubatíme se až do výšky 3.454 m.n.m.  do sedla Jungfraujoch.

Vyjdeme si na vyhlídky, do observatoře Sphinx (3571 m.n.m.) či do ledového paláce. Projdeme se i na Aletschský ledovec (UNESCO), nejdelší alpský ledovec. Dolů sjedeme navečer do kouzelného údolí 72 vodopádů, do Lauterbrunnenu, přes slavný Wengen. Podíváme se na 10 skalních ledovcových vodopádů Trümmelbach (11 CHF) i na nejvyšší alpský volně padající vodopád StaubbachNávrat na ubytování, ev. večeře. 

4. den: po snídani vyklidíme pokoje, dopoledne návštěva slavného Interlakenu (Mezijezeří), města ležícího pod čtyřtisícovkami a mezi jezery Brienzersee a Thunnersee. Vyjedeme poslední, skvostem této oblasti - z Wilderswilu na Schynige Plate (35 CHF), dráhou, která sem vede již od roku 1893,  na úchvatné panorama, celého hvězdného trojlístku, zde se rozloučíme s Bernskými Alpami a jejich ledovci. Na vrcholu je v dosahu nostalgické muzeum medvídků Teddy Bear a alpská zahrádka, lze obejít vrcholovou pohodovou okružní cestou.  Navečer odjezd zpět do ČR. 

5. den:  návrat v ranních hodinách, Č. Třebová okolo 8 hodiny.

 

Na lanovky a zubačky (vlaky) uvedené v programu obdržíte slevu 40 - 50 % z plného jízdného!  Všechny vlaky a zubačky je nutné rezervovat, závazně uveďte ve smlouvě, které budete absolvovat, platba proběhne v CHF na místě. 

  

Termín Cena  Cena LM Číslo zájezdu   Večeře  Hotel 
9. - 13. 5. 2018  6.490 Kč odjeto 9052018   1500 Kč *** Interlaken
29.8. - 2. 9. 2018 6.690 Kč  4.990 Kč 29082018/01   800 Kč  ** Innertkirchen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací

- vjezdy a parkovné

- 2 x ubytování v hotelu -  2 lůžkové pokoje s příslušenstvím a možností přistýlky

- 2x snídani (bufetové stoly)

- průvodce (v plánu je Lenka Čížová)

- pojištění CK proti úpadku

Ubytování v Innertkirchenu je v jednoduchém hotelu, pobytové taxy. 

 

Plánovaný čas odjezdu z České Třebové (další místa dle trasy): 17:00 a čas návratu 8:00.

Čas bude přizpůsoben trase, provozu a podmínkám. S odchylkou odjezdu i návratu až o 2 hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3-4,5 hodinách jízdy 15-45 minut dle potřeb řidiče.

 

Cena nezahrnuje:

- vstupy a lanovky, zubačky a vlaky (viz. program),

cestovní pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a.s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let a 580 Kč senior nad 70 let).

- 2 x večeře

- 1lůžkový pokoj (Interlaken - květen:1400 Kč / 2 noci, Innertkirchen - srpen: 800 Kč  / 2 noci).

 

Orientační výše vstupů a jízdenek dle programu, vstupy závisí na okolnostech vč. počasí. Zákazník nemusí absolvovat vstupy, lanovky a jízdy, vybere si dle svého uvážení. Lanovky a vlaky musí být objednány s předstihem, na místě to již zpravidla není možné. 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v anglickém jazyce. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30-50 osob. Při nižším počtu zájemců než je 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl,  Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady OMV, Praha, Plzeň.

+ 200 Kč - Lanškroun, Svitavy, Vamberk, Chrudim, Choceň, Letohrad. 

 

Skupiny nad 8 osob příplatky neplatí a odjezdová místa lze přizpůsobit. 

 

Informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu rádi podáme individuálně.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář ČiLe s.r.o. IČ: 06563431.

 

Další doporučené zájezdy:

 

Novinky: Romantické Monte Lussari a jezera Korutan

 

Další zajímavé poznávací zájezdy do hor:

Srdce Švýcarska a nejvyšší vrcholy Alp

Alpy 4 zemí 

 

Další poznávací zájezdy do města a přírody:

Benátky a ostrovy laguny

 

Cyklistické zájezdy:   

Na kole údolím Wachau 

 

Jednodenní zájezdy:

Orlí hnízdo a Berchtesgaden 

Saské Švýcarsko 

Budapešť a Tropicárium

 

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU.

 

Předběžná rezervace zájezdu: 

 

 

 
 
 
Sdílet


 

Copyright © 2014. All Rights Reserved.