fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Hitlerovo Orlí hnízdo, Berchtesgaden a jezero Königssee

Orlí hnízdo – Kehlsteinhaus – podzemní kryty Obersalzbergu – jezero Königssee (lodí ke kostelíku sv. Bartoloměje nebo koupání) – městečko Schönau am Königssee.

Schönau am Königsee
Výhled na horu Watzmann
Obersalzberg
Hitlerovo Orlí hnízdo - Rakousko
 Berchtesgaden
 Orlí hnízdo
 výhled z Orlího hnízda

Spousta zážitků během jediného dne!

Program:

Odjezd v nočních hodinách (Česká Třebová okolo 22.00, Praha okolo 1.00) směrem Dolní Dvořiště, Salzburg.
Ráno přijedeme do Obersalzbergu, kde přestoupíme na speciální autobusy (28 € vč. budovy Dokumentace), které nás vyvezou na horu Kehlstein (1 717 m n. m.). Pokračovat budeme tunelem do středu hory a výtahem (124 m) na Orlí hnízdo k historické čajovně, odkud si v případě hezkého počasí budeme moci vychutnat úchvatný rozhled na celý Berchtesgaden, druhou nejvyšší německou horu Watzmann a na nejhlubší jezero této země Königssee.
Po návratu na parkoviště si prohlédneme budovu Dokumentace v Obersalzbergu s rozsáhlými podzemními kryty, v nichž bývala i pracovna vedoucího Hitlerovy kanceláře Martina Bormanna.
Odpoledne přejedeme k nejčistšímu německému jezeru Königssee, které je jako fjord zaříznuté mezi stěnu Watzmannu a Jenneru. Tady nás čeká nádherná procházka po nábřeží, možnost nákupů či posezení v malebném městečku Schönau am Königssee. Zájemci se mohou v jezeře i vykoupat.
Vyplujeme lodí (asi 15 €) přes jezero ke kostelíku svatého Bartoloměje, ukrytému přímo pod horou Watzmann. Večer odjezd zpět do ČR.
Návrat do ČR v pozdních nočních až časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 3.00), další dle trasy.

Termíny:
10. 07. 2021  -  sobota  OBJEDNÁVKA

07. 08. 2021  -  sobota  OBJEDNÁVKA

Cena: 1 290 Kč

Orlí hnízdo a Solné doly Berchtesgaden

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- rezervace všech vstupů a autobusů v místě,
- služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných Allianz pojišťovny, a. s. (42 Kč dospělý, 21 Kč dítě do 15 let, 84 Kč senior nad 70 let);
- vstupné (asi 50 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení. Vstupenky a jízdenky budou zajištěny předem, aby odpadly dlouhé čekací doby.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Tábor, České Budějovice;
+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň,  Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice p. O.

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich akcí určuje doprovod průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či akce nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti akce pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Akci pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

Další doporučené zájezdy:

 

Medvědí soutěska v rakouských Alpách

 

Kamenná soutěska, vodopády Myrafäll a Nebeský chodník

 
Orlí hnízdo