fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Českosaské Švýcarsko plné pohádek, skal a vyhlídek

 

 

Hora Říp - rotunda sv. Jiří - lanovkou na Větruši v Ústí nad Labem - CHKO Labské pískovce - Pravčická brána -  Divoká a Edmundova soutěska - Hřensko - Děčínský Sněžník - Tiské stěny - lázně Toscana - pevnost - stolová hora Lilienstein - Bastein - Kuní jáma - pevnost Königstein - Panská skála - hrad a poustevna Sloup

Pobyt v hotelu Praha**** přímo v Hřensku s výlety do okolí, možnost turistiky dle vlastních dispozic.

Program:
1. den: Ráno odjezd, Česká Třebová okolo 7 hodiny ranní směrem Hradec Králové, Praha. Za Prahou zastavíme pod legendární horou Říp a vyjdeme do kopce k rotundě sv. Jiří. Přejezd do Ústí nad Labem, zájemci vyjedou lanovkou na oblíbené výletní místo Větruše, se zámečkem, vyhlídkou a restaurací, ostatní se projdou po městě. Cesta pokračuje nádherným údolím podél Labe do CHKO Labské pískovce. Navečer příjezd na ubytování do Hřenska k říčce Kamenice, známé ze seriálu Návštěvníci. 

2. den: Snídaně, volný den určený k individuální turistice. Nejhezčí procházka je k Pravčické bráně, kde se natáčely letopisy Narnie. Tento proslulý 16 m vysoký skalní oblouk je nejzajímavějším útvarem Českého Švýcarska. Dále můžete pokračovat k říčce Kamenice a na loďce doplout do Hřenska Edmundovou soutěskou, známou z pohádky Pravý rytíř. Navečer  zájemci dojedou do  10 km vzdáleného Bad Schandau na koupání (2 hod) v aquaparku Toscana s krásným saunovým světem (budou - li otevřené hranice). 

3. den: Snídaně, dopoledne přijedeme k monumentálnímu mostu Bastei. Prohlédneme si skalní město s unikátním mostem přes Kuní jámu (76 m vysoký a 190 m nad hladinou Labe) a půjdeme ke skalnímu hradu Neurathen (3 €).
Poté přejedeme k nejznámější stolové hoře celého Saského Švýcarska Lilienstein, kde nás výhledy z jejího vrcholu odmění za asi hodinu až hodinu a půl trvající výšlap (nepovinné, nutná pevná obuv).

Na vrcholu další stolové hory (vyjedeme výtahem) Königstein si prohlédneme stejnojmennou monumentální pevnost, která kraji dominuje již od středověku. I tady na nás čekají nádherné výhledy na Labe a okolní pískovcovou krajinu (prohlídka včetně audioguide v češtině asi 13 €). V případě že budou uzavřené hranice či nutné testy či karanténa z důvodu COVID 19, bude náhradní program - Jetřichovické skály a Dolský mlýn (lze absolvovat i individuálně, jezdí pravidelně bus) . Večeře.

4. den: Po snídani vyjedeme na výlet k pískovcové stolové hoře Děčínský Sněžník. Budeme se věnovat nenáročné turistice po krajině známé z pohádky Tři bratři a čekají nás krásné výhledy z Drážďanské vyhlídky. Poté pojedeme do skalního města Tiských stěn, do pohádkové Narnie, míst opředených legendami, kde se natáčely četné pohádky jako Třetí princ či Veselé Vánoce přejí chobotnice.

Venkovní grilování s posezením pro zájemce, nejspíše v tajemné Staré plynárně v Hřensku.

5. den: Po snídani vyklidíme pokoje, a vydáme se na cestu zpět. Cestou se stavíme u Kamenického Šenova u čedičové Panské skály, kde se schovala před vojáky kdysi Pyšná princezna s Miroslavem. Poslední zastávka bude u skalního hradu a poustevny Sloup v Čechách, kde se natáčela česká pohádka S čerty nejsou žerty. Návrat do Č. Třebové okolo 18 hodiny.

 

Program je orientační, bude přizpůsobován počasí a okolnostem.

Termín: 11. – 15. 8. 2021 (středa - neděle)  OBJEDNÁVKA

Cena: 5 490 Kč            

Dítě se 2 platícími na pokoji do 5,99 let bez nároku na lůžko a stravu platí 2000 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 4 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím a TV v **** hotelu Praha v Hřensku

- 4 x snídani (formou bufetového stolu);

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
- vstupné do památek;

- 4 x tříchodovou večeři, výběr ze 2 menu - 1200 Kč
- venkovní grilování se šéfkuchařem - kuřecí steak, hovězí steak, gril. zelenina, pečivo, dresingy, syrová míchaná zelenina - 490 CZK/os
- ochutnávku vín ve sklípku (5 druhů a malé občerstvení) - 350 Kč

- příplatek za jednolůžkový pokoj - 1700 Kč

 

Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si přizpůsobí svým možnostem a zájmům.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha.

+ 300 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy, Letohrad, Vamberk, Žamberk, Kostelec n. O., Týniště n. O., Třebechovice.

 
Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy. 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se, prosím, obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný pobytový zájezd:

Saalbach - Hinterglemm, léto s kartou

Rozkvetlé Dolomity a Lago di Garda

Velikáni 4 zemí

Chorvatsko - Plitvice s koupáním v moři 

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.