fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Velikáni čtyř zemí a Montafon s kartou

 

Bodamské jezero
Alpy
Mainau
Lünersee
Alpské údolí
Alpy
Lünersee
Vaduz
Bodamské jezero

ubytování

Květinový ostrov Mainau – Kostnice – Bodamské jezero – Lichtenštejnsko – Vaduz  – Vorarlbersko – Montafon – Lünersee – vysokohorská silnice Silvretta – Piz Buin – sedlo Bielerhöhe - Schesaplana – Galtür – Ischgl – Silvretta Stausee – Rätikon – Appenzell – Säntis – Ebenalp – Wildkirchli-Äscher – Inntal - Bludenz  – čokoládovna Milka – Rattenberg

Alpy 4 zemí: Švýcarsko – Rakousko – Lichtenštejnsko – Německo
Pohodový pobyt s výlety.
Luxusní hotel s wellness a výbornou kuchyní

Program:
1. den: Odjezd v pozdních večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00) směrem Praha, Mnichov, Bregenz.
2. den: Časně ráno příjezd na trojmezí tří zemí (Švýcarsko, Německo, Rakousko) k jednomu z největších předalpských jezer Bodamskému jezeru, návštěva květinového ostrova Mainau, v čase květu letní květů (slunečnice, lilie, jiřiny), rozárium, pavilonu motýlů a překrásných jezerních zahrad.
Přejezd do Kostnice, krásného starého města na břehu jezera i pamětního místa, kde byl upálen mistr Jan Hus a jeho přítel Jeroným Pražský. Procházka starým městem, na nábřeží i k Husovu kameni.
Odjezd na ubytování do hotelu do městečka Gortipohl přímo na úpatí vysokohorské silnice Silvretta-Hochalpenstraße v kouzelném údolí Montafon. Celé údolí je plné nedotčené přírody a velmi klidné. Ubytování, večeře.
3. den: Po snídani výlet do švýcarského Appenzellu a do Lichtenštejnska. Dopoledne vyjedeme lanovkou na vrch Ebenalp, odkud se budeme kochat překrásnými výhledy na jedinečně zvrásněný Säntis (2 505 m n. m.). Procházka ke slavnému skalnímu hostinci Wildkirchli-Äscher, který je schovaný pod skálou a na ni  zcela nalepený. Navštívíme i prehistorickou jeskyni a obydlí poustevníka.

Cestou zpět zastavíme ve Vaduzu, v hlavním městě Lichtenštejnského knížectví, zájemci vyšplhají až ke knížecímu hradu, ostatní se projdou po městě. Návrat na ubytování na večeři.

4. den: Pro zájemce zajistíme třídenní kartu Montafon, která platí na 19 lanovek, bazény a koupaliště i MHD v celé oblasti.  Po snídani výlet do sousedního údolí Brandnertal, odkud vyjedeme lanovkou k jezeru Lünersee (1 970 m n. m.) v úchvatné horské krajině pod majestátní ledovcový masiv Schesaplana (2965 m n. m.) na hranicích se Švýcarskem a Lichtenštejnskem. Nabízí se pohodová (2 hod. dlouhá) procházka přes rozkvetlé louky a potoky kolem jezera s výhledy na pohoří Rätikon

Návštěva čokoládovny Milka Lädele v Bludenzu, kde lze výhodně nakoupit čokoládu ze široké nabídky tovární prodejny. Odpoledne návrat do hotelu. Zájemci se stihnou zajít vykoupat do nedalekého bio koupaliště s mnoha atrakcemi, nebo je možné vystoupit v St. Gallenkirchu a vyjet lanovkou na vrchol Hochalpila 2.443 m.n.m., večeře.
5. den: Volný den určený k turistice po blízkém okolí hotelu, v překrásném údolí Montafon. Dle nálady lze využít kartu třeba k výjezdu na další okolní vrchol, ke koupání či k procházce k blízkým vodopádům. 
V případě zájmu je možné ráno zorganizovat vyjížďku (12 €) s procházkou na alpský Alm, kde lze za příplatek uspořádat v čase oběda grilování. Zpravidla se jedná o příjemnou akci s uvolněnou atmosférou ve zcela nedotčené přírodě přísně chráněné oblasti Vergaldental, plné motýlů a pasoucích se stád.

Cestou je opět možné vystoupit, tentokrát ve středisku Gargellen, kde je možné vyjet na Schafberg Hüsli (2130 m.n.m.). Večeře.
6. den: Ráno vyklizení pokojů. V případě krásného počasí se rozloučíme s horami výjezdem na Nova Stoba (2010 m.n.m.) s výhledy na Silvretu, Piz Buin i další velikány na Rakousko - švýcarské hranici. Poté vystoupáme vysokohorskou panoramatickou silnicí Silvretta-Hochalpenstraße k přehradnímu jezeru Silvretta-Stausee, které si turisté obejdou. Ostatní budou obdivovat gigantickou přehradu a užívat si nádherných výhledů, např. na Piz Buin (3 312 m n. m.) v sedle Bielerhöhe, a loučit se s překrásnou nedotčenou horskou skupinou Silvrettagruppe.
Přes letoviska Ischgl a Galtür sjedeme do mohutného údolí Inntal a navečer navštívíme jedno z nekrásnějších alpských městeček Rattenberg. Toto středověké sklářské městečko je vklíněno pod mohutný masív, malá procházka krásnými uličkami k dolnímu ev. i hornímu hradu. 
7. den: Návrat do ČR v nočních až časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 4.00), další dle trasy.

Termín: 17. 8. - 23. 8. 2021  (úterý až pondělí)  OBJEDNÁVKA

Cena: 9 990 Kč            

Slevy na děti do 15 let se 2 platícími na pokoji: 3 000 Kč

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně uvedených výletů, vjezdů a parkovného;
- 4x ubytování ve **** hotelu Silvretta v alpském městečku Gortipohl v údolí Montafon;
- 4x snídani (formou bohatého snídaňového bufetu);
- 3x večeři (výborná kuchyně, převážně čtyřchodové menu včetně salátového bufetu);
- 1x tradiční místní večeři;

- výlety uvedené v programu;
- využití hotelové relaxační zóny (sauny, páry, venkovní bazén);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328Kč senior nad 70 let;
- pobytové taxy (2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 1 500 Kč, (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné a lanovky (asi 20 € + 25 CHF)

- kartu Bradner - Montafon Card na 3 dny (cca 54 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun (OMV), Plzeň, Rozvadov;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice. 

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.
Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný pobytový zájezd:

Saalbach - Hinterglemm, léto s kartou

Ze Slovácka na Hanou

 

Velikáni 4 zemí

Chorvatsko - Plitvice s koupáním v moři 

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

AppenzellAppenzell