fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Léto u alpského jezera Lago di Garda

Lago di Garda – Malcesine – Monte Baldo – Limone Sul Garda – Riva del Garda – Lago di Tenno – Ville del Monte – Calvola – Canale di Tenno – Sirmione – Verona – Arco – vodopády Cascata Varone – Lago di Molveno – Pradel – Brenta

Pohodový pobyt v hotelu s bazénem, kousek od jezera Lago di Garda v Itálii, které je známé příjemným klimatem – na jihu teplé a mělké, na severu hluboké, schované ve stínu vysokých alpských masivů.

Limone sul garda
Malcesine
Sirmione
Lago di Garda
Hrad Scaligeri
Sirmione
Villa Giuliana
Lago di Garda
Dolomity
 Itálie

Každodenní výlety do překrásného okolí v ceně.

Program:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Innsbruck, Rovereto.
2. den: Ráno dorazíme k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer Lago di Garda. Vyhlídkovou silnicí přejedeme do městečka Malcesine. Lanovka (22 €) s otáčejícími se kabinkami nás vynese vysoko nad jezero na vrchol Monte Baldo, kde nás čekají překrásné výhledy na Dolomity až na ledovec Presena. Po procházce, při níž si užijeme nádherné výhledy na okolní hory, sjedeme do středověkého městečka Malcesine se spletí starých uliček a hradem Scaligero, v němž byl vězněn Goethe.
Zájemci mohou využít možnosti koupání a ostatní přejedou trajektem (10 €) na západní stranu jezera Lago di Garda (kam se autobus nedostane) do městečka Limone Sul Garda, které je proslaveno pěstováním citrónů a dlouhověkostí svých obyvatel, městečko je schované pod mohutnou skálou.

Navečer příjezd na ubytování do Riva del Garda, večeře.
3. den: Po snídani vyjedeme na výlet do nedalekého okolí,  zastavíme u jeskynních vodopádů Varone (6 €), kde si projdeme jeskyně, prohlédneme si botanickou zahradu a obdivovat můžeme i četné vodopády vč. skalních.

Autobus doveze k Lago di Tenno. Zájemci se mohou vykoupat v křišťálově průzračné vodě a ostatní se vydají na procházku kolem jezera. Ti zdatnější zvládnou pěší výlet do asi 3 km vzdálených vesniček na kopci Ville del Monte, která se řadí mezi ty nejkrásnější v Itálii a je považována za vůbec nejzachovalejší středověkou vesnici v celé zemi. Její části Calvola i Canale nás okouzlí zachovalými středověkými kamennými domy, křivolakými uličkami a dechberoucími výhledy na jezero Garda, olivové háje i Dolomity.

Zájemci se mohou vrátit pěšky zpět do Riva del Garda, ostatní tam přejedou autobusem. V podvečer bude čas na koupání či prozkoumání půvabného města Riva del Garda, večeře.
4. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet vyhlídkovou silnicí podél jezera Lago di Garda až na jeho jižní břeh. Přejedeme do lázeňského města Sirmione na jižním výběžku pevniny, zasahujícím hluboko do jezera. Tady si projdeme středověké uličky, prohlédneme další hrad rodu Scaligeri, ochutnáme úžasnou zmrzlinu a obdivovat můžeme i staré římské Catullovy lázně. Ty uvidíme i během vyjížďky na motorových člunech (8 €) kolem celého poloostrova. Zájemci mohou využít možnosti koupání na městské pláži.
Na odpoledne přejedeme do staroslavné Verony, města Romea a Julie, kde uvidíme římský amfiteátr, staré hradby, středověké kostely i slavný balkón, na nějž Shakespeare umístil proslulou romantickou scénu. Návrat na večeři.
5. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který lze využít ke koupání v bazénu, či k pobytu u jezera a v historickém městě Riva del Garda.

V případě zájmu lze zajistit ochutnávku místních specialit,  carne salada, vína a olivového oleje (12 €) spojenou s nákupem místních specialit (sýr, víno, pršut, olivy, balzamico, pesto) za výhodné ceny producentů v místním družstvu.
6. den: Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme do hlubokého údolí pod masiv Brenta. Krátká zastávka v   Arcu, v jehož historické části se lze projít kamennými uličkami a vystoupat do výšky 130 metrů k hradu, odkud se naskytne krásný pohled na olivové háje, město, skály a jezero.
Panoramatickou silnicí dojedeme k Lago di Molveno pod dolomitský masiv Brenta. Lanovkou (16 €) vyjedeme na Pradel (1 350 m n. m.), kde se rozloučíme s Dolomity překrásnými výhledy na jezero a špičatý masiv Brenta s typickými dolomitskými štíty. Milovníci turistiky vyjdou až na rifugio La Montanara či na hřeben Palon de Tovre, ostatní se ještě mohou vykoupat v jezeře.
K večeru odjezd zpět do ČR.
7. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00), další dle trasy.

Termín: 2. – 8. 8. 2021 (pondělí až neděle)  OBJEDNÁVKA     - OBSAZENO - POUZE NÁHRADNÍCI

Cena: 10 990 Kč         LM 10 490 Kč

- sleva pro dítě do 6,99 let se 2 platícími osobami na pokoji: 3 500 Kč
- sleva pro dítě do 7–11.99 let se 2 platícími osobami na pokoji: 2 200 Kč;
- sleva pro třetí osobu na pokoji: 500 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- výlety dle programu;
- 4x ubytování ve 2–3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;
- 4x snídaně (formou bufetového stolu);
- 4x večeře (tříchodové menu včetně salátového bufetového stolu);
- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, lanovky, loď.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování je zajištěno v ***rodinném hotelu Villa Giuliana v klidnější části Riva del Garda asi 1 km od centra města a 300 m od jezera Lago di Garda. Pláže u jezera jsou zdarma.
Hotel je vybaven restaurací, barem, wifi, zahradou s výhledem na okolní hory a venkovním bazénem a lehátky.
Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, fénem, satelitní TV, trezorem, klimatizací a převážně i balkonem.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný pobytový zájezd:

Saalbach - Hinterglemm, léto s kartou 

Chodsko a Šumava

Českosaské Švýcarsko

Velikáni 4 zemí

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.