fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Levandulový víkend u Balatonu

jezero Balaton – levandulový poloostrov Tihany – lázně Balatonfüred – porcelánka Herend – opatství Pannonhalma – termální jezero Hévíz – hrad Szigliget – sopka Badacsony – výlet lodí po jezeře –  jeskynní lázně Tapolca

skanzen Tihany
Tihany
Balaton
Balaton
Aquilo Hotel Panorama
Aquilo Hotel Panorama
Aquilo Hotel Panorama
Balaton
skanzen Tihany

NOVINKA

Program:

1. den: Odjezd v časných ranních hodinách (Ústí nad Orlicí okolo 5.30) směrem Brno, Bratislava, Győr a Balatonfüred.
Poznávání Maďarska začneme u Pannonhalmy (UNESCO), kde se nachází benediktinské opatství sv. Martina, založené v roce 996, procházka kolem kláštera a na vyhlídku.

Odpoledne nás čeká město Herend, kde navštívíme porcelánku (3000 HUF), která již více než 190 let produkuje jeden z nejkvalitnějších porcelánů, který využívala i Sisi a František Josef.

Nakonec uvidíme rušné lázně Balatonfüred, kde je možný výlet lodí po jezeře Balaton (cca 1 hod 3000 HUF). Volno v lázeňském městě, určené k procházkám po promenádě i parkem, k nákupům či na individuální večeři. 

Odtud se pojedeme ubytovat na poloostrov do Tihany

2. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet. Cestou uvidíme sopku Badacsony, zastavíme pod mohutnou zříceninou hradu ze 13. století Szigliget, na který vyšplháme, kde se nám  naskytnou krásné výhledy (1000 HUF). 

Navštívíme i blízké Keszthely, kde stojí barokní zámek rodu Festetics nazývaný "maďarské Versailles", projdeme si zahrady a zajdeme se podívat na Šnečí parlament, sestavený ze 4,5 milionů šnečích ulit ze dna Panonského moře (550 HUF).

Dojedeme do rušných lázní Hévíz, kde se vykoupeme v největším kráterovém termálním jezeře v Evropě s hloubkou 38 m (3500 HUF).

Návrat na hotel. Procházka k rozkvetlému levandulovému poli, podvečer u Balatonu, nebo v některé z malebných restaurací v Tihány. 

3. den: Po snídani  vyklidíme pokoje a budeme poznávat jedinečný vulkanický poloostrov Tihány. Vydáme se na procházku po Tihany, odkud se naskýtají nádherné výhledy na kopce severního Balatonu. Vysoko na ostrohu nad jezerem uvidíme staré opatství s nejhezčí balatonskou vyhlídkou, malebný skanzen pod širým nebem s původními domy s rákosovými střechami a s levandulovými krámky, poustevnické domky, vytesané do skály, paprikový dům. V Tihány nás vyzvedne autobus a vypravíme se na cestu zpět do ČR.

Cestou navštívíme jezerní jeskyni Tapolca kde se proplujeme podzemím na lodičkách (3000 HUF) .

Návrat do UO okolo 22 hodiny. 

 

Program je orientační, může být upraven v závislosti na aktuálním počasí.

Termín: 25.–27. 6. 2021 (pátek až neděle)  OBJEDNÁVKA

Cena: 4 790 Kč      

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 2 x ubytování ve 2–4 lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;
- 2x snídani (formou bufetového stolu) ve vlastní restauraci s terasou;

- wifi;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (350 Kč dospělý, 75 Kč dítě do 15 let, 700 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 500 HUF = asi 40 Kč / noc/ osoba nad 18 let / noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj: 800 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné (15 000 HUF: 100 HUF = 8 Kč).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování je zajištěno v příjemném hotelu ***Aquilo Panoráma a přilehlé vile na břehu zálivu Tihany na Balatonu. Hotel se nachází na klidném a velmi romantickém místě. Hosté mohou využívat vlastní travnatou pláž s malým přístavem, která je jen přes komunikaci. Je možné si za poplatek zapůjčit šlapadla a kola. Hotel má vlastní bar. Venku je velká terasa s posezením. Na ostrůvku (přimostěném) je posezení a tábořiště. Hotel je vzdálen od centra Tihany asi 2,5 km a 4 km od rušného Balatonfüredu. Nedaleko hotelu jsou i veřejné pláže s několika možnostmi dalšího stravování a lanovým parkem. 

Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, TV, mini lednicí, bezpečnostní schránkou a klimatizací. Většina pokojů nabízí nádherný výhled na záliv Tihany a Balatonfüred, většina pokojů je bez balkonu.

Do rušného Balatonfüredu jezdí od hotelu pravidelná autobusová linka. 

V půjčovně u hotelu si lze půjčit kola (4000 HUF/den či 2500 HUF/do 4 hodin) či vodní šlapadla (4000 HUF/hodina). Po poloostrově vede množství turistických cest k různým čedičovým útvarům, na vyhlídky atd.

 

Odjezdová a svozová místa: Ústí nad Orlicí, Česká Třebová, Litomyšl, Lanškroun, Vysoké Mýto, Svitavy, Letovice, Brno, Břeclav, Bratislava.

+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Třebechovice p. O., Kostelec n. O., Týniště n. O., Choceň.

Praha, Kolín, Pardubice: na zájemce z těchto měst počkáme po dohodě u konkrétního vlaku (nyní EC 273 Metropolitan - lze měnit dle aktuálního jízdního řádu) u nádraží v Č. Třebové. 

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

Podobný poznávací zájezd: 

 

Romantický Rýn, Lucembursko a vinice Mosely

Mont Blanc a Ženevské jezero

Innsbruck - perla Alp

Lago di Garda a západní Dolomity

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.