fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Normandie a Bretaň - království Atlantiku

Paříž – Normandie (Arromaches, Longues-Sur-Mer, Atlantický val, Colleville-Sur-Mer, Omaha beach) – Bretaň (St. Malo, Mount St. Michel, Rance Barrage, Dinard, Cup Fréhel)

Francie - Mont Saint Michel
Francie - Promenade du moulinet
Francie - Normandie
 
 
 


NOVINKA

1. den: odjezd v odpoledních hodinách, Č. Třebové okolo 13. hodiny, další dle trasy.    

2. den: v brzkých ranních hodinách začneme procházkou po Paříži. Projdeme na ostrov Île de la Cité s Notre Dame, Justičním palácem a Svatou kaplí, přejdeme na pravý břeh, k radnici. Procházku zakončíme u Louvru s možností individuální prohlídky jeho sbírek, nebo sbírek jiného Muzea (např. Orsay, Oranžerie...) Zájemci mohou pokračovat přes náměstí Vendôme k Opeře Garnier,  či projít si Champs-Elysees k Vítěznému oblouku. V případě zájmu se můžeme projet na lodí po Seině (12 €). Také můžete den v Paříži strávit zcela dle svého programu, třeba u Eiffelovy věže. Odjezd v odpoledních hodinách z náměstí Concorde na ubytování až do St. Malo. 

3. den: budeme věnovat Normandii a historii dne D. Naše prohlídka začne v malebném přímořském městečku Arromanches, kde navštívíme muzeum vylodění (9 €) a panoramatické kino s filmem o bitvě o Normandii (7 €). Poté se projdeme po útesu Longues-Sur-Mer, který byl součástí německého pobřežního opevnění Atlantického valu. 

Další zastávka nás čeká v Colleville-Sur-Mer, kde si prohlédneme americký vojenský hřbitov známý z úvodních záběrů filmu Zachraňte vojína Ryana. Den zakončíme na 8 km dlouhé Omaha beach, kde v Den D probíhal největší boj. Návrat na ubytování u St.Malo.

4. den: Bretaň, začneme prohlídkou slavného poutního místa Mount St. Michel. Úzkými křivolakými uličkami na ostrově projdeme až k vrcholu, na němž stojí románský benediktinský klášter (10 €). 

Po krátké zastávce u největší přílivové elektrárny na světě Rance Barrage.

Poté se přesuneme do Cup Fréhel, kde se po rozeklaných útesech projdeme vřesovištěm k majáku. Návrat na hotel u St. Malo.

5. den: Celý den strávíme v  jednom z nejkrásnějších bretaňských měst St. Malo. Projdeme se po hradbách i městě, které prosperovalo z činnosti pirátů. Ve volném čase je možné se vykoupat v moři, ochutnat škeble  či při odlivu dojít na ostrov  Ile du Grand Be a k pevnosti Fort National (5 €).  Uvidíme skvostné vily, tyčící se nad Atlantikem při procházce městečkem Dinard (trajekt 8 €). Odjezd v podvečerních hodinách zpět do ČR. 

6. den: návrat v  podvečerních hodinách, Č. Třebová okolo 19. hodiny, další dle trasy.  

Termín: 17. 8. – 22. 8. 2021 (úterý - neděle)  OBJEDNÁVKA
Cena: 7 990 Kč       

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem vč. vjezdů, parkovného a povinných poplatků;
- 3x ubytování ve 3lůžk. pokoji s příslušentvím (hotel Premiere Classe);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku. 

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1328 Kč senioři nad 70 let);
- snídaně (3x snídaně 600 Kč/os.);
- přípl. za 2lůžk. pokoj +800 Kč/ osobu/3 noci (při včasném přihlášení lze doobsadit);

- příplatek za 1 lůžkový pokoj + 3200 Kč/osobu/3 noci;
- jízdné v Paříži;
- vstupné. 

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Beroun, Plzeň, Rozvadov (MOL);

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Litomyšl, Svitavy, Choceň, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný poznávací zájezd: 

Švýcarský trojlístek

Levandulový víkend u Balatonu 

Innsbruck - perla Alp

Lago di Garda a západní Dolomity

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.