fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Perly polského severu - z poloostrova Hel k Mazurským jezerům

Toruň - Golub-Dobrzyň - Kvidzyna - Gdaňsk - Westerplatte - Malbork - Sopoty - Gdyně - Helská kosa - Baltské moře - Vlčí doupě - Mikolajky - Sniardwy - Mazurská jezera - Varšava 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

NOVINKA

Úchvatná krajina, staroslavná města. Křižácké hrady, Helská kosa a Vlčí doupě. 

Program:
1. den: Odjezd v nočních hodinách směr Hradec Králové - Náchod (Česká Třebová okolo půlnoci).

Ráno příjezd do Toruně, jednoho z nejkrásnějších polských měst pod patronátem UNESCO, město perníku s ruinami křižáckého hradu i s krásnými gotickými kostely.  Procházka historickým Starým i Novým městem. Monumentální tvrz Golub - Dobrzyň a na závěr dne Kwidzyna s monumentálním celkem budov s křižáckým hradem kapituly pomořanské, nejdelší arkádovou nadzemní chodbou na světě a katedrálou sv. Jana Evangelisty.

Po prohlídce přejezd do Gdaňsku a ubytování. Gdaňsk je považován za  nejkrásnější město na Baltu, budeme mít tři večery možnost ho objevovat. Hotel je v docházkové vzdálenosti od centra i kanálů. 

2. den: Snídaně, prohlídka hanzovního města Gdaňsk. Metropole Pomořanského vojvodství, honosné paláce, radnice, Neptunova fontána,  historická perla polského severu a součást tzv. Trojměstí (Trójmiasto). Poloostrov Westerplatte - místo začátku druhé světové války, pestrobarevné historické jádro města, slavné ulice Dlugy Targ a Trakt Krolewski (Královská cesta), Bazilika Nanebevzetí Panny Marie - největší cihlový kostel světa, pozůstatky středověkého opevnění, historický přístavní jeřáb Žuraw a další významné pamětihodnosti.

V druhé části dne navštívíme největší klenot křižáckých hradů a největší cihlovou stavbu světa - Malbork (UNESCO), návrat na ubytování. 

3. den: Po snídani cesta regionálním příměstským vlakem do lázeňské Sopoty na nejdelší dřevěné molo v Evropě. Odtud přes přístavní město Gdyně na Helskou kosu - fascinující písečný výběžek v Baltském moři, významné turistické a rybářské městečko s bohatou vojenskou historií Hel. Na Hel nepojedeme autobusem, zájemci mohou pouze trajektem.

Pro návratu na ubytování možná fakultativní vyhlídková plavba lodí po moři napříč mohutným gdaňským přístavem. 

4. den: Brzy ráno po snídani odjezd na německé bunkry z doby 2. světové války. Nejslavnější německý bunkr z druhé světové války, proslavený jako úkryt A. Hitlera - Vlčí doupě (Wilczy Szaniec) v Gierlozi.

Přejezd do oblasti Mazurských jezer - přírodní rezervaci 2000 jezer propojených soustavou kanálů a říček. Malebné městečko Mikolajky a Sniadarvy - největší polské přírodní jezero.

Závěrem dne podvečerní zastávka v polské metropoli Varšava, krátká procházka starým městem se zbytky obranných hradeb (UNESCO) a osobní volno na večeři v uličkách. Následně noční přejezd zpět do ČR.

 5. den: V ranních hodinách příjezd zpět do ČR, Č. Třebová okol 6. hodiny ranní.

Termín: 28.7. - 1. 8. 2021 (středa až neděle)      OBJEDNÁVKA

Cena: 6 590 Kč, cena senioři 55+: 6 260 Kč   

Cena zahrnuje:

- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;

- 3x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji s příslušenstvím a možností přistýlky v *** hotelu v Gdaňsku (k dispozici sauna, fitness, wi-fi), hotel je v centru, jen cca 1,8 km od hlavního náměstí; 

- 3x snídani - buffetové stoly; 

- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (664 Kč dospělý, 332 Kč dítě do 15 let, 1 328 Kč senior nad 70 let); 

- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč / 3 noci;

- pobytové taxy cca 5 PLN/noc;

- 3x tříchodová večeře v hotelu 1500 Kč;

- vstupné (150 PLN), loď.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Ústí nad Orlicí nebo Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim,  Pardubice, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod;

+ 300 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice p. O.

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Podobný poznávací zájezd: 

Normandie a Bretaň

Benátky a ostrovy

Levandulový víkend u Balatonu 

Lago di Garda a západní Dolomity

 

Další zájezdy:

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

Více fotografií na FACEBOOKU.