774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Velká dolomitská cesta

 

Brixen – Messnerovo muzeum na vrcholu Kronplatz – jezera Pragser Wildsee, Misurina a Karersee – Col de Varda – Drei Zinnen / Tre Cime di Llavaredo – Cortina d´Ampezzo – Velká dolomitská cesta – Passo di Falzarego – Passo Pordoi – dolomitské masivy Cristallo, Sorapis, Tofana, Monte Pelmo, Marmarole, Marmolada, Sella, Sasso Lungo, Cadini, Monte Piano, Paternkofel 

Karersee
Tre Cime
Passo Falzarego
Karersee
Věže lavarédské
Messnerovo muzeum na vrcholu Kronplatz
Dolomity

V čase, kdy Dolomity kvetou, aneb romantika na Misurině.

Program:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 20.00), směr Praha, Rozvadov, Mnichov.
2. den: Ráno příjezd do Brixenu, kde nás čeká návštěva starého biskupského města a procházka k exilovému domku K. H. Borovského. Přejezd pod Kronplatz. Zájemci vyjedou lanovkou na horu, která je sídlem mýtické královny Dolomit, a podívají se do nového muzea Reinholda Messnera, jehož budovu navrhla architektka Zaha Hadid.
Přejezd k legendárnímu jezeru Pragser Wildsee, kde dle legendy leží poklad Fanů. Procházka kolem jezera v srdci národního parku Fanes-Sennes-Prags. Dojezd na ubytování kousek od jezera Misurina, pod Monte Piano. Pro zájemce večeře.
3. den: Po snídani strávíme dopoledne u jezera Misurina. Je možné vyjet lanovkou na Col da Varda, přímo nad jezero Misurina, odkud se nabízí překrásné výhledy na půl Dolomit, včetně masivů Marmarole, Tofana, Sorapis, Cristallo, Cadini, ...
V poledne výjezd autobusem panoramatickou placenou silnicí přímo pod slavné Věže lavarédské (Drei Zinnen / Tre Cime di Lavaredo 3 003 m n. m.). Zájemci si mohou tento nádherný skalní útvar obejít po turistickém chodníku (uvidíme Monte Piano, Paternkofel i místa tvrdých válečných střetů, střílny, bunkry, ...). Vybrat si tu lze z různě dlouhých tras dle kondice či aktuální chuti. Nabízejí se i fyzicky nenáročné cesty, zvládne to téměř každý. Navíc je vše v plném květu a otevírají se výhledy na polovinu Dolomit. K večeru návrat do hotelu, pro zájemce večeře.
4. den: Po snídani nás čeká Velká dolomitská cesta. Projedeme celou proslulou trasu z Cortiny až do Bolzana. Pod masivy Cristallo a Sorapis projedeme do malebné Cortiny d'Ampezzo. Tady na nás čeká procházka horským městem, obklopeným třítisícovou horou z každé světové strany.
Kolem legendárních míst 1. světové války přejedeme do sedla Passo Falzarego (2 105 m n. m), uvidíme Col di Lana, Cinque Torri i Marmoladu a vystoupáme do sedla Passo Pordoi (2 239 m n. m.). Zájemci vyjedou lanovkou na Terasu Dolomit Sass Pordoi (2 952 m n. m.) v masivu Sella s nejkrásnějším výhledem na Dolomity a jejich nejvyšší horu Marmoladu. Za obzvláště jasného počasí je vidět až Jadran.
Průjezd přes Canazei pod Sasso Lungo a údolím Val di Fassa výjezd k jezeru Karersee, kde se otevře poslední úchvatný výhled na dolomitský útvar Latemar a Rosengarten. K večeru odjezd do ČR.
5. den: Návrat do ČR v časných ranních hodinách (Praha okolo 4.00), další dle trasy.

Termín: 14.–18. 6. 2019 (pátek až úterý), číslo zájezdu: 14062019
Cena: 4 690 Kč
Cena LM: 4 490 Kč

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- 2x ubytování ve 2 lůžkovém pokoji s příslušenstvím s možností přistýlky nedaleko jezera Misurina (cca 200 m od jezera);
- 2x snídani (formou kontinentálního bufet);
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- příplatek za 2 večeře 1 000 Kč;
- pobytové taxy (asi 2 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 600 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné a jízdné na lanovky (asi 70 €).

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

POBYTOVÉ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

DALŠÍ DOPORUČENÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY:

 

Poznávací zájezdy do Francie:

Paříž a zámek Versailles

 

Provence a Francouzská riviéra, Monaco

 

Paříž a Disneyland

 

Velikonoce v Provence a na Azurovém pobřeží s jógou

 

Poznávací zájezdy do hor:

 

Švýcarský hvězdný trojlístek se slevovou kartou - do říše Ledové panny

 

Zámky šíleného krále, Zugspitze a hory v plamenech

 

Srdce Švýcarska

 

Alpy čtyř zemí s Horským Expresem

 

Romantické Monte Lussari, jezera Korutan a Lipicáni

 

Májový víkend na Bodamském jezeře a Appenzellské Alpy

 

Novinky:

 

Českosaské Švýcarsko s výletem do Sprévského lesa

 

Berlín a tajemný Harz: Quedlinburg a Goslar

 

Švýcarsko-francouzský okruh kolem Ženevského jezera a Mont Blanc

 

Rozkvetlé údolí Dunaje Wachau a Bratislava

 

Perly Německa - Berlín, Postupim - Sanssouci, Drážďany, Míšeň, Moritzburg a Königstein

 

Poznávací zájezdy:

 

Florencie, Pisa, Lucca, Siena, Gimignano a Cinque Terre

 

Perly jižního Polska

 

Májový Rýn, Lucembursko a vinice Mosely

 

Benátky a ostrovy Murano, Burano a Torcello

  

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 

Monte Piano

 

 

Věže lavarédské

 

Pragser Wildsee