fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Západní Čechy - lázně, sopky a pověsti - 4 dny

Hora Říp - rotunda sv. Jiří - Oldřichův dub v Peruci - Vildštejn - přírodní rezervace SOOS - skanzen Nový Drahov - hrad Seeberg (Ostroh) - Františkovy Lázně - sopka Komorní hůrka - Cheb - Špalíček - hrad Loket - Karlovy Vary

Program:

1.den: Odjezd v časných ranních hodinách, Česká Třebová okolo 7 hodiny. Cestou se zastavíme pod horou Říp a vyjdeme k rotundě sv. Jiří. Následuje přejezd do Peruce k Oldřichovu dubu, kde se dle pověsti zamiloval Oldřich do Boženy, která zde prala prádlo. Navečer dojedeme na ubytování do Vildštejna. Ubytujeme se v Garni penzionu Skalná, pod románským hradem Vildštejn ze 12. století. Skalná je rodištěm fotbalisty Pavla Nedvěda. Večeře v nedaleké hospůdce na Chaloupce.

2. den: Po snídani vyrazíme na nepovinný výlet do okolí a během dne navštívíme řadu přírodních i historických památek. Zavítáme například do unikátní přírodní rezervace SOOS, bohaté na minerální prameny a bahenní sopky (mofety), která vznikla důsledkem pozdní vulkanické činnosti. Nový Drahov je vesnickou památkovou rezervací se souborem chebské lidové architektury. Navštívíme také původně románský hrad Seeberg (Ostroh) a odpoledne se projdeme po kolonádách ve Františkových Lázních. Návrat na ubytování na večeři.

3. den: Po snídani odjezd na výlet kolem sopky Komorní hůrka do Chebu, jednoho z nejstarších měst u nás. Uvidíme historické jádro se zachovalými gotickými domy, světoznámý Špalíček a Chebský hrad. Návrat odpoledne, večeře.

4. den: Po snídani odjezd z ubytování do městečka Loket, kterému vévodí jeden z nejstarších českých hradů Loket. Odpoledne strávíme v Karlových Varech, projdeme se po kolonádě, ochutnáme vodu z léčivých pramenů a okolo třetí hodiny se vydáme zpět k domovu. Návrat ve večerních hodinách (HK okolo osmé hodiny večer, ČT okolo desáté  hodiny).

Program je orientační a může být aktuálně upraven průvodcem (dle počasí atd.).

 

Termín: 26. - 29. 9. 2020 (sobota až úterý) 

Číslo zájezdu: 26092020/2 

Cena: 4.690 Kč         LM 4.490 Kč

Děti do 11,99 let sleva 400 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací;
- všechny autobusové výlety uvedené v programu;
- 3x ubytování ve 2-3 lůžkovém pokoji s příslušenstvím, TV, wifi v penzionu Kirch;

- 3x snídani a večeři (snídaně formou bufetového stolu, večeře polévka a výběr ze dvou jídel v hospůdce na Chaloupce);

- pobytové taxy;
- služby průvodce;
- pojištění CK proti úpadku.

 
Cena nezahrnuje: 
- vstupné (500 Kč);

- jednolůžkový pokoj za příplatek 900 Kč/3 noci

 

Klient nemusí absolvovat všechny výlety, program si každý přizpůsobí svým možnostem a zájmům.

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl nebo Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice nebo Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Poděbrady (OMV), Praha.

+ 200 Kč: Lanškroun, Choceň, Svitavy.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy. 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se, prosím, obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Další doporučené zájezdy:

Termální lázně Velký Meder autobusem 

Maďarské termály - Tapolca

Jednodenní zájezdy - po Čechách, Slovensku...

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms