fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Barevné Lanzarote, Fuerteventura a Graciosa

ostrov LANZAROTE (rezervace UNESCO): bílé pláže Playa Blanca – přístav Marina Rubicon – Castillo del Aguila – NP Timanfaya – Ohňové hory – El Jardín de Cactus – Údolí tisíce palem – Mirador de Haría – vyhlídka Mirador del Rio – sopečné tunely Jameos del Agua a Monumento del Campesino – jezero El Golfo – Playa Papagayo – staré město Teguise – jeskyně Cueva de Los Verde – dům LagOmar – vinice La Geria –  solné laguny Salinas de Janubio

ostrov LA GRACIOSA: město Caleta de Sebo – pláž Playa Francesa

ostrov FUERTEVENTURA: posvátná hora Tindaya – La Oliva – původní hlavní město Betancuria – duny Corralejo a kozí farma

* Španělský ostrovní ráj pod patronátem UNESCO v Atlantickém oceánu, součást Makaronésie.
* Sopečné kužely, lávové tunely, skvělé bílé pláže Playa Blanca a jedinečná architektura Césara Manrique.

Program:

1. den (úterý): Odlet s delegátem z Prahy na Lanzarote dle letového řádu společnosti Smartwings, předpokládaný odlet ve 11.35 hod. Po příletu nás čeká transfer do hotelu v letovisku Playa Blanca na jihu ostrova, kde je ideální místo k odpočinku, opalování, procházkám, ale i k poznávání ostrova.

Letovisko se nachází v blízkosti NP Timanfaya a krásných pláží Papagayo v nejteplejší části ostrova. Ubytování na 7 nocí v letovisku v Playa Blanca v ****hotelu. Následně nás čeká koupání a večeře. 

2. den (středa):  Dopoledne začneme informační schůzkou s průvodcem a úhradou vybraných výletů. Poté se projdeme turistickou zónou Playa Blanca, kde si užijeme nádherné plážové promenády a uvidíme jeden z nejkrásnějších přístavů na Kanárských ostrovech Marina Rubicon. Čeká nás i obranná věž Castillo del Aguila. 

V Marina Rubicon se ve středu konají tradiční trhy. Zájemci dojdou až do centra města či na Zlatou pláž a poté si užijeme odpočinek na plážích a koupání.

3. den (čtvrtek):  Po snídani vyrazíme na výlet Jižní Grandtour. Ráno vyjedeme do Národního parku Timanfaya, kterému se také říká Montañas del Fuego (Ohňové hory). Prezentace nedávné a současné sopečné činnosti i unikátní projížďka mezi vulkány je nezapomenutelným zážitkem. Jedinečná je i místní restaurace, kde se připravují pokrmy na „sopečném grilu“. 

Poté navštívíme El Jardín de Cactus, jedinečnou zahradu plnou kaktusů, která je dílem Césara Manrique. 

V centru ostrova si odpočineme u Monumento al Campesino, což je jedinečný komplex lávového tunelu s restaurací, kde uvidíme ukázku výroby lokálních suvenýrů, umístěné v tradiční kanárské architektuře, s uměleckým dílem Césara Manriqua.

Poté zastavíme ve fascinující zóně vinic La Geria s možností ochutnávky vína (2 € / vzorek).

Dále projedeme k smaragdovému jezeru Lago Verde u vesničky El Golfo, zastavíme na vyhlídce u Salinas de Janubio, solné laguny s tradičním způsobem získávání soli. Návrat do hotelu na vykoupání a večeři. 

Cena výletu 50 € + 35 € vstupy, tento výlet DOPORUČUJEME

4. den (pátek): Celodenní fakultativní výlet na ostrov Fuerteventura.

Ráno vyrazíme do přístavu v Playa Blanca a poté s průvodcem přejedeme trajektem na ostrov Fuerteventura (asi 40 min.). Pokud budeme mít štěstí, můžeme spatřit i delfíny.

Autobusem se přesuneme do malebného městečka La Oliva, kde se podíváme na kostel Candelaria. Cesta vede dále kolem posvátné hory původních obyvatel Tindaya. Zastávka na oběd v tradiční restauraci (20 €). 

Pokračovat budeme přes vrcholky pustých hor do původního hlavního města Betancuria. Zde si prohlédneme malebné centrum a kostel patronky ostrova sv. Marie (3 €). Zastavíme i u kozí farmy s možností ochutnávky i nákupu lokálních produktů. 

Poté se vrátíme na sever ostrova na bílé písečné duny Corralejo, kde se krátce projdeme po dunách jemného bílého saharského písku. Z přístavu se vrátíme trajektem zpět do Playa Blanca.

Cena výletu 78  € (včetně trajektu, nutné cestovní doklady).

5. den (sobota):  Dnes čeká zájemce Severní Grandtour, tedy celodenní fakultativní výlet pro ty, kteří chtějí ostrov prozkoumat ještě důkladněji. Ráno odjedeme na sever ostrova do Cueva del los Verdes (Zelené jeskyně), kde vyrazíme na asi hodinu trvající organizovanou procházku s místním průvodcem do úžasné spleti lávových tunelů a podzemních jezer.

Vrcholem výletu je prohlídka Jameos del Agua, sopečného tunelu s jeskyní, koncertní síní a solným jezírkem. Z jeskynních prostor zde César Manrique vytvořil jedno z nejkrásnějších míst na světě. 

K úžasným zážitkům patří také vyhlídka Mirador del Río, kterou opět navrhl César Manrique a která nabízí úchvatný výhled na Atlantik a na sousední ostrov Graciosa

Během cesty nás čekají jedinečné scenérie (například Údolí tisíce palem), pro něž zastavíme na další nádherné vyhlídce Mirador de Haría

Poté uvidíme LagOmar, unikátní dům Omara Sharifa v jeskyních s jezírkem, postavený ve vulkanickém lomu. 

Zastavíme i u bývalého hlavního města ostrova Teguise, kde si prohlédneme historické centrum města: malou oázu nízkých budov kolem centrálního náměstí, obklopenou pláněmi středního Lanzarote. 

Cena výletu 50 € + 45 € vstupy, DOPORUČUJEME. 

6. den (neděle): Odpočinek u moře, individuální volno, koupání, doporučujeme pěší procházku na legendární pláže Playa de Papagayo.

7. den (pondělí): Odpočinek u moře, individuální volno, koupání.
Pro aktivní zájemce jsou připraveny fakultativní výlety s místní agenturou dle aktuální nabídky.
Např.: výlet na sousední přírodně zachovalý ostrůvek Graciosa, kam se přemístíme místní lodní dopravou ze severu Lanzarote. V přístavu Orzola nasedneme na luxusní katamarán a vyhlídkovou plavbou se dostaneme do miniaturního hlavního města ostrova Caleta Sebo a až na pláž Playa Francesa. Zde loď zakotví a my si budeme moci užívat vodních aktivit a koupání, šnorchlování nebo se prostě jen opalovat na pláži.

Cena výletu včetně oběda s nealkoholickými nápoji, piva a sangrie 69 €. 

8. den (úterý): Po snídaně si užijeme volno v závislosti na letovém řádu. Po poledni nás čeká transfer na letiště a odlet do ČR. Předpokládaný přílet letu Smartwings ve 21.55 hod do Prahy.

Termín: 15.–22.10.2024   (úterý až úterý).
Cena: 31.690 Kč         obsazeno

Sleva a příplatky

- sleva za osobu na přistýlce na pokoji se dvěma platícími dospělými: 3.000 Kč / pobyt;

- sleva pro 1. a 2. dítě do 11,99 let na pokoji se dvěma platícími dospělými: 6.000 Kč / pobyt;

- příplatek za jednolůžkový pokoj:  9.900 Kč / osoba / pobyt;

- příplatek za transfer na letiště a zpět v ČR (po trase Česká Třebová – Litomyšl – Vysoké Mýto – Hradec Králové – Pardubice – Praha): 2.200 Kč.

 

Upozornění: cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti. Čím je blíže k odjezdu zájezdu, tím se zvyšuje cena letenek, a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

 

Cena zahrnuje:
- zpáteční letenku (přímý let Praha – Lanzarote se společností Smartwings);
- 1x odbavované zavazadlo do hmotnosti 23 kg a kabinové zavazadlo dle podmínek dané letecké společnosti;
- 7x ubytování ve dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky ve ****hotelu s bazény;

- 7x snídaně formou bufetového stolu;

- 7x večeře formou bufetového stolu;

- transfer letiště–hotel–letiště na Lanzarote;

- česky mluvícího delegáta;

- pobytovou taxu;
- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:

- pojištění léčebných výloh ERV pojišťovny Comfort (dospělí 560 Kč, děti do 17 let 280 Kč, senioři 70+ 1.120 Kč); 

- pojištění storna PLUS zájezdu 5 % z ceny zájezdu k pojištění LV, 7 % bez pojištění LV;

- fakultativní výlety a vstupy.

 

Ubytování: ve ****hvězdičkovém hotelu Mirador Papagayo by LIVVO v letovisku Playa Blanca na teplém jihu ostrova. Nedaleko je centrum rybářské vesnice i krásné pláže. 

Hotelový komplex se skládá ze dvou třípatrových budov, ve kterých se nachází restaurace a několik barů. U hotelu jsou k dispozici dva venkovní bazény, sluneční terasa s lehátky a slunečníky, dětský bazén a dětský klub.
V hotelu jsou pořádány pravidelné animační a večerní programy. Hosté mohou v hotelu dále využít posilovnu, zahrát si volejbal, squash, billiard nebo tenis, je zde wellness a půjčovna kajaků.
Pokoje mají vlastní sociální zařízení, wifi, klimatizaci, telefon, televizor, konvici a vysoušeč vlasů. Za poplatek je k dispozici také minibar a trezor. U každého pokoje je balkon nebo terasa s příjemným výhledem do okolí (pokoj s výhledem na moře je za poplatek).
 
Menší pláž s tmavým pískem se nachází asi 200 metrů od hotelu. Dále mají hosté možnost využít zdarma hotelový autobus, který vozí klienty na pláž s jemným světlým pískem. Tato pláž je vzdálena asi 2 kilometry od hotelu pohodlnou chůzí po promenádě s úžasnými výhledy. Další krásné pláže jsou vzdálené asi 3 kilometry od hotelu.

 

Cena zájezdu se může měnit v průběhu prodeje v závislosti na změnách cen letenek dané letecké společnosti. Čím se blíží čas odletu, tím se zvyšuje cena letenek, a tím i cena zájezdu. Proto neváhejte a kupte si zájezd včas. Změna ceny se netýká již uzavřených smluv.

 

Program je orientační a cestovní kancelář jej může změnit v závislosti na povětrnostních podmínkách, nepředvídatelných okolnostech či aktuální situaci na místě. Výlety jsou fakultativní a nezahrnují cenu vstupného, pokud není uvedeno jinak. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

 

Čas odletu a příletu určuje letecká společnost a mohou se měnit. U leteckých zájezdů je první a poslední den určen především k zajištění dopravy, transferů a ubytování; program v tyto dny může být přizpůsoben letovým řádům a jiným okolnostem. Servis na palubě letadla (strava, nápoje) je za poplatek, pokud není uvedeno jinak. Podmínky přepravy zavazadel u leteckých zájezdů (váhu a rozměry zavazadla zahrnutého v ceně a váhu, rozměry a cenu odbavovaného zavazadla) určuje letecká společnost.

 

Ubytování první den je možné vždy po 14. hodině (popř. po 16. hodině), do této doby si lze v hotelu uschovat zavazadla.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny asi 10–25 osob.  Při nižším počtu zájemců než 10 osob se zájezd nemusí uskutečnit.

 

Časy odletu a příletu, podmínky přepravy zavazadel a další bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odletem.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Více FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

  

 
Ulož
Uživatelské nastavení cookies
Používáme cookies pro lepší zážitek z procházení našich stránek. Pokud odmítnete používání cookies, webové stránky nemusí fungovat dle očekávání. Povolením služeb třetích stran přijímáte jejich cookies, jež jsou nezbytné pro řádné fungování jejich technologií.
Přijmout vše
Odmítnout vše
Číst více
Sociální sítě
Facebook
Facebookové cookies slouží k poskytování a vylepšování obsahu ve Facebookových produktech a přizpůsobení obsahu a služeb, včetně reklam, ve Facebookových produktech lidem, kteří mají Facebook účet.
Souhlasím
Nesouhlasím
Analytické funkce
Google Analytics
Služby pro analýzu návštěvníků slouží k vytvoření užitečných statistik návštěvnosti. Ty zase slouží ke zlepšení stránky.
Souhlasím
Nesouhlasím