fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Léto u alpského jezera Lago di Garda

Lago di Garda – Malcesine – Monte Baldo – Limone Sul Garda – Riva del Garda – Lago di Tenno – Ville del Monte – Calvola – Canale di Tenno – Pastoedo – Lazise – Sirmione – Verona – Arco – vodopády Cascata Varone – Lago di Molveno – Pradel – Brenta

Pohodový pobyt v hotelu kousek od jezera Lago di Garda v Itálii, které je známé příjemným klimatem – na jihu teplé a mělké, na severu hluboké, schované ve stínu vysokých alpských masivů.

 
Lago di Garda
Malcesine
Lazise
Monte Baldo
Hrad Scaligeri
 Malcesine lanovka

Každodenní výlety do překrásného okolí.

NOVINKA

Program:
1. den: Odjezd ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 18.00) směrem Praha, Rozvadov, Innsbruck, Rovereto.
2. den: Ráno dorazíme k jednomu z nejkrásnějších a nejhlubších alpských jezer Lago di Garda. Vyhlídkovou silnicí přejedeme do městečka Malcesine. Lanovka (22 €) s otáčejícími se kabinkami nás vynese vysoko nad jezero na vrchol Monte Baldo, kde nás čekají překrásné výhledy na Dolomity až na ledovec Presena. Po procházce kolem jezera, při níž si užijeme nádherné výhledy na okolní hory, sjedeme do středověkého městečka Malcesine se spletí starých uliček a hradem Scaligero, v němž byl vězněn Goethe.
Zájemci mohou využít možnosti koupání a ostatní přejedou trajektem (10 €) na západní stranu jezera Lago di Garda (kam se autobus nedostane) do městečka Limone Sul Garda, které je proslaveno pěstováním citrónů a dlouhověkostí svých obyvatel.

Večer příjezd na ubytování do Riva del Garda, večeře.
3. den: Po snídani nás autobus doveze k Lago di Tenno. Otužilci se mohou vykoupat v křišťálově průzračné vodě a ostatní se vydají na procházku kolem jezera. Ti zdatnější zvládnou pěší výlet do asi 3 km vzdálené vesničky na kopci Ville del Monte, která se řadí mezi ty nejkrásnější v Itálii a je považována za vůbec nejzachovalejší středověkou vesnici v celé zemi. Její části Calvola, Canale i Pastoedo nás okouzlí zachovalými středověkými kamennými domy, křivolakými uličkami a dechberoucími výhledy na jezera, olivové háje i Dolomity.

Zájemci se mohou vrátit pěšky zpět do Riva del Garda, ostatní tam přejedou autobusem. V podvečer bude čas na koupání či prozkoumání půvabného města Riva del Garda.
4. den: Po snídani nás čeká celodenní výlet vyhlídkovou silnicí podél jezera Lago di Garda až na jeho jižní břeh. Zastavíme v Lazise, v jednom z nejkrásnějších a nejstarších měst u jezera.

Potom přejedeme do lázeňského města Sirmione na jižním výběžku pevniny, zasahujícím hluboko do jezera. Tady si projdeme středověké uličky, prohlédneme další hrad rodu Scaligeri, ochutnáme úžasnou zmrzlinu a obdivovat můžeme i staré římské Catullovy lázně. Ty uvidíme i během vyjížďky na motorových člunech (8 €) kolem celého poloostrova. Zájemci mohou využít možnosti koupání na městské pláži.
Na závěr dne přejedeme do staroslavné Verony, města Romea a Julie, kde uvidíme římský amfiteátr, staré hradby, středověké kostely i slavný balkón, na nějž Shakespeare umístil proslulou romantickou scénu. Návrat na pozdní večeři.
5. den: Po snídani nás čeká odpočinkový den, který lze využít k pobytu u jezera a v historickém městě Riva del Garda. Zájemci mohou vyrazit na výlet do nedalekého Arca (5 km), v jehož historické části se lze projít kamennými uličkami a vystoupat do výšky 130 metrů k hradu, odkud se naskytne krásný pohled na olivové háje, město, jezero a okolí. V případě zájmu lze zajistit ochutnávku vína a olivového oleje (10 €). Do hotelu se vrátíme na večeři.
6. den: Po snídani vyklidíme pokoje a vyrazíme do hlubokého údolí pod masiv Brenta. Nejdříve zastavíme u jeskynních vodopádů Varone (5 €), kde si projdeme jeskyně, prohlédneme si botanickou zahrádku a obdivovat můžeme i četné vodopády.
Panoramatickou silnicí dojedeme k Lago di Molveno pod dolomitský masiv Brenta. Lanovkou (13 €) vyjedeme na Pradel (1 350 m n. m.), kde se rozloučíme s Dolomity překrásnými výhledy na jezero a masiv Brenta. Milovníci turistiky vyjdou až na rifugio La Montanara (2 hod.), ostatní se ještě mohou vykoupat v jezeře.
K večeru odjezd zpět do ČR.
7. den: Návrat do ČR v ranních hodinách (Česká Třebová okolo 7.00), další dle trasy.

Termín: 29. 7.– 4. 8. 2019 (pondělí až neděle), číslo zájezdu: 29072019
Cena: 10 490 Kč
OBSAZENO

PODOBNÝ ZÁJEZD: Lago di Garda a pohodové Dolomity - POBYT V HOTELU S BAZÉNEM S VÝLETY  zde

 

- sleva pro dítě do 6,99 let se 2 platícími osobami na pokoji: 3 500 Kč
- sleva pro dítě do 7–11.99 let se 2 platícími osobami na pokoji: 2 200 Kč;
- sleva pro třetí osobu na pokoji: 500 Kč.

 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- výlety dle programu;
- 4x ubytování ve 2–4lůžkovém pokoji s příslušenstvím v ***hotelu;
- 4x snídaně (formou bufetového stolu);
- 4x večeře (tříchodové menu včetně salátového bufetového stolu);
- služby průvodce;

- pojištění CK proti úpadku.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh a storna Allianz pojišťovny a. s. (290 Kč dospělý, 145 Kč dítě do 15 let, 580 Kč senior nad 70 let);
- pobytové taxy (asi 1,5 €/os./noc, nutno platit na místě);
- příplatek za jednolůžkový pokoj 2 500 Kč (při včasném přihlášení lze doobsadit);
- vstupné, lanovky, loď.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Ubytování je zajištěno v ***rodinném hotelu Villa Giuliana v klidnější části Riva del Garda asi 1 km od centra města a 300 m od jezera Lago di Garda. Pláže u jezera jsou zdarma.
Hotel je vybaven restaurací, wifi, zahradou s výhledem na okolní hory a venkovním bazénem.
Pokoje jsou vybaveny příslušenstvím, fénem, satelitní TV, trezorem, klimatizací a převážně i balkonem.

 

Odjezdová a svozová místa: Česká Třebová, Litomyšl, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady (OMV), Praha, Plzeň;

+ 200 Kč/os.: Lanškroun, Svitavy, Choceň, Chrudim, Jaroměř, Žamberk, Letohrad, Vamberk, Kostelec nad Orlicí, Týniště nad Orlicí, Třebechovice.
+ 400 Kč/os.: Náchod, Česká Skalice, Nové Město nad Metují, Opočno, Dobruška, Červený Kostelec, Trutnov, Dvůr Králové nad Labem, Havlíčkův Brod, Moravská Třebová, Hlinsko, Polička, Rychnov nad Kněžnou, Chlumec nad Cidlinou, Přelouč.

 

Pro uzavřené skupiny, nebo při plném obsazení svozového vozidla (4 či 8 osobami na jedné smlouvě) cena dle dohody.

 

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich zájezdů určuje ke každému zájezdu průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či zájezd nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti zájezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Zájezd pořádá a pojišťuje Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

Více fotografií na FACEBOOKU.

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

Další doporučené pobyty s výlety:

 

Pohoda u Balatonu

 

Za krásami rozkvetlých Alp

 

Pohodová dovolená pod štíty Dolomit

 

Chorvatsko - Plitvice a koupání v moři

 

Slovinskem od Alp až k moři

 

Termály Velký Meder autobusem

 

 

Předběžná rezervace zájezdu:

Powered by BreezingForms

 

Kategorie: