fbpx
774 944 051‬ - info@ck-cile.cz

Kittenbergerovy zahrady a plavba lodí po Dunaji údolím Wachau

Kittenbergerovy zahrady v květu – plavba lodí po Dunaji údolím Wachau (UNESCO) – klášter a město Melk – Krems – Dürrenstein – Aggstein – Spitz – Willendorf – Stein

Durnstein 
 Kittenbergerovy zahrady
Údolí Wachau
Kittenbergerovy zahrady
 Kittenbergerovy zahrady
 Kittenbergerovy zahrady
 

Program:
Odjezd v časných ranních hodinách (Česká Třebová okolo 4.00) směrem Brno, Znojmo.
Dopoledne navštívíme překrásně rozkvetlé Kittenbergerovy zahrady zážitků (9 €), kde si můžeme prohlédnout různé typy zahrad (japonské, relaxační, starorakouské, bylinkové, ...). Areál nabízí množství míst k relaxaci a odpočinku, dětská hřiště i farmu s mnoha zvířátky. Kromě nápaditých zahradních dekorací mnozí ocení i možnost nákupu rostlin.
Poté přejedeme do Melku, který kdysi býval hlavním městem Rakouska a dnes se pyšní ohromným benediktinským klášterem. Každý se rozhodne mezi procházkou městečkem a návštěvou monumentálního kláštera se zahradami (11 €).
V Melku nastoupíme na loď (26 €) a poplujeme kouzelným údolím Wachau, k němuž se váže množství legend i historických událostí. Loď nás poveze mezi svahy porostlými vinicemi a sady meruněk, kolem středověkých měst (Weißenkirchen), hradů (Aggstein), kostelů a klášterů přes městečko Spitz do Kremsu a my budeme mít šanci poznat, proč se údolí právem říká „Úsměv na tváři Rakouska".
Mineme Dürrenstein, kde byl vězněn Richard Lví srdce, a zahlédneme i městečko Willendorf, kde archeologové objevili sošku Venuše z dob mladšího paleolitu, o níž místní rádi říkají, že se svým stářím 20 000 let je nejstarší Rakušankou.
Z lodě vystoupíme v městečku Krems, odkud se vydáme zpět do ČR.
Návrat do ČR ve večerních hodinách (Česká Třebová okolo 23.00), další dle trasy.

Termín: 22.5.2021 - sobota  OBJEDNÁVKA

Cena: 990 Kč, děti do 18 let a senioři 55+ 940 Kč. 

Cena zahrnuje:
- dopravu zájezdovým autobusem s WC a klimatizací včetně vjezdů a parkovného;
- služby průvodce.

 

Cena nezahrnuje:
- pojištění léčebných výloh Allianz pojišťovny, a. s. (42 Kč dospělý, 21 Kč dítě do 15 let, 84 Kč senior nad 70 let);
- vstupné, loď.

 

Uvedená cena vstupů je orientační a jejich celková výše závisí na okolnostech (např. počasí) a rozhodnutí klienta. Klient nemusí absolvovat všechny prohlídky, zvolí si sám dle svého uvážení.

 

Odjezdová a svozová místa: Ústí nad Orlicí, Litomyšl, Vysoké Mýto, Česká Třebová, Lanškroun, Svitavy, Brno, Znojmo;
+ 300 Kč: Pardubice, Hradec Králové, Holice, Chrudim, Letohrad, Žamberk, Vamberk, Choceň, Třebechovice p. O, Týniště n. O., Kostelec n. O. 

  

Čas odjezdu i příjezdu bude přizpůsoben trase, provozu a povětrnostním podmínkám. Je nutné počítat s odchylkou až dvě hodiny. Vše bude upřesněno v podrobných pokynech, které cestovní kancelář rozešle týden před odjezdem. Zastávky autobusu budou v souladu s platnými dopravními předpisy, maximálně po 3–4,5 hodinách jízdy v délce 15–45 minut dle potřeb řidiče.

 

Ostatní služby mohou být zajištěny v jazyce dané země či v angličtině. Charakter našich akcí určuje doprovod průvodce, který může být klientům nápomocen.

 

Klienti budou služby čerpat v rámci skupiny cca 30–50 osob. Při nižším počtu zájemců než 30 osob se služba či akce nemusí uskutečnit.

 

Pro informace o vhodnosti akce pro osoby s omezenou schopností pohybu se prosím obraťte na cestovní kancelář.

 

Akci pořádá Cestovní kancelář Čile s. r. o., IČ: 06563431.

 

VÍCE FOTOGRAFIÍ NA FACEBOOKU. 

 

JEDNODENNÍ ZÁJEZDY

 

POZNÁVACÍ ZÁJEZDY

Kittenbergerské zahrady Kittenbergerské zahrady